УЗД

ПЕРЕДМІХУРОВОЇ

ЗАЛОЗИ

(ПРОСТАТИ)

ЦЕНТР СУЧАСНОЇ УРОЛОГІЇ

UROLOGY MODERN CENTER KYIV UKRAINE

УЗД ПРОСТАТИ. ПІДГОТОВКА ДО ДОСЛІДЖЕННЯ

За статистикою, в різному віці захворюваннями передміхурової залози страждає більше половини чоловіків. Тому дуже важливо розуміти, що своєчасна діагностика і початок лікування є вкрай вадливими. Існує декілька методів обстеження передміхурової залози, але найбільш простим, безболісним, об'єктивним і точним залишається ультразвукове дослідження. Саме воно вважається «золотим стандартом», що дозволяє зібрати всю необхідну інформацію.

 

Про те, як підготуватися до УЗД простати (передміхурової залози) розповідають фахівці медичного центру «Центр сучасної урології».

УЗД - це один з найбільш безпечних і доступних діагностичних методів. застосовується практично у всіх її областях, зокрема в урології. – зазначає к.м.н., лікар-уролог вищої категорії Вітрук Юрій Васильович - До безперечних переваг ультразвукового обстеження відноситься, перш за все, абсолютна нешкідливість для пацієнта - немає променевого навантаження. Тому, якщо лікар, або сам пацієнт потребує уточнення поставленого діагнозу, процедуру обстеження на УЗД завжди можна повторити без зайвих побоювань.

ПЕРЕВАГИ УЗД

Ультразвукове дослідження - це неінвазивний дослідження органів і тканин, засноване на принципі ехолокації. Під час дослідження за допомогою спеціального приладу відбувається передача ультразвукових хвиль в напрямку досліджуваної області, а потім, їх подальше відображення від стінок органів. Зображення, отримане в результаті ультразвуку, виводиться на екран монітора і дозволяє робити висновки про стан внутрішніх органів.

 

Переваги УЗД діагностики:

  • Висока інформативність і абсолютна нешкідливість для пацієнта.
  • Здатність діагностувати патології на ранніх стадіях розвитку.
  • Можливість проводити динамічне спостереження за станом пацієнта.
  • Відсутність променевого навантаження.
  • Можливість діагностики дітей з перших днів життя.
  • Можливість проводити необмежену кількість досліджень.
  • Швидке отримання результатів дослідження.
  • Простота проведення дослідження.
  • Відсутність необхідності в тривалій підготовці перед проведенням дослідження.
  • Можливість запису дослідження на CD-диск або звичайну флешку.
  • Отримані дані можуть використовуватися для консультації у інших фахівців.

 

На зміну звичайній двомірної візуалізації приходять нові технології: тривимірне УЗД, ехоконтрастірованія, соноеластографія, ультразвукова томографія, 4D-УЗД.

 

В «Центрі сучасної урології» (Київ/Крюківщина) Ви можете зробити УЗД нирки, сечового міхура, передміхурової залози (простати) та інших органів, і отримати професійну консультацію уролога.

 

Записатися на ультразвукову діагностику можна за телефонами: +380966435595, 0934655595, 0994125595

Коли необхідно пройти УЗД передміхурової залози

Вам необхідно пройти УЗД простати, якщо є такі ознаки її нездоров'я:

 

  • біль внизу живота;
  • сечовипускання утруднене або хворобливе;
  • часті «походи» в туалет по ночах;
  • відхилення від норми в аналізах сперми і сечі;
  • неполадки з зачаттям дитини;
  • інші розлади статевої функції.

Види УЗД простати

На сьогодні використовується два типи УЗД простати, підготовка до них дещо відрізняється, також як і сам хід обстеження:

 

  1. Трансабдомінальна УЗД простати. Найбільш безболісний і простий метод, коли дослідження проводиться через передню черевну стінку. Але через велику відстань до передміхурової залози, його точність залишається незадовільною.
  2. Трансректальна УЗД простати. В ході цього дослідження спеціальний ректальний датчик вводиться через анальний отвір в пряму кишку. Цей методу дозволяє лікарю отримати всю необхідну інформацію.

Як проводиться УЗД простати, і що потрібно про це знати.

Отже в процесі УЗД лікар може використовувати як трансабдомінальний, так і трансректальний датчики. З використанням першого (Тауз) можна тільки визначити об'ємну патологію простати. Ось чому більш точне дослідження проводять трансректально (ТРУЗД).

 

Під час ТРУЗД пацієнт лежить на боці, підтягнувши коліна до живота. Лікар проводить дослідження тонким датчиком через пряму кишку. Час процедури становить 10 - 15 хвилин, рідше до 25 хвилин.

Підготовка до трансабдомінальної УЗД

Якщо вам призначили трансабдомінальну УЗД простати, підготовка буде досить простою, що включає в себе наступні кроки:

 

  1. За 1-2 дня до УЗД необхідно відмовитися від продуктів, які потенційно можуть збільшити газоутворення в кишечнику або стати причиною порушень його роботи. Цей список досить індивідуальний, але частіше за все в нього входять свіжі фрукти і ягоди, чорний хліб, випічка, торти, тістечка, алкогольні і газовані напої, соки.
  2. У день перед УЗД необхідно відмовитися від сніданку, якщо воно проводиться з ранку, або обійтися легким, якщо воно призначене на другу половину дня.
  3. За 1-2 години до УЗД слід випити 1-1,5 літра негазованої рідини. Найкраще, якщо це буде чиста питна вода, але її можна замінити неміцним несолодким чаєм або розведеною водою некислим соком.
  4. Після цього можна мочитися, оскільки для УЗД потрібно повністю наповнений сечовий міхур. Якщо позиви занадто сильні, можна спустити частину сечі, але не спорожняти міхур повністю. Після варто випити ще одну склянку води.

 

Більше ніякої підготовки не потрібно. Головне - правильно розрахувати кількість випитої води і час до початку дослідження. Від ступеня наповнюваності сечового міхура багато в чому залежить його точність.

Підготовка до трансректальної УЗД

Якщо ж вам було призначено трансректальну УЗД, підготовка буде зовсім інший. У цьому випадку немає необхідності в наповненні сечового міхура, але оскільки доступ буде проводитися через пряму кишку, її необхідно очистити від калових мас, які можуть перешкодити проведенню УЗД. Для цього можуть застосовуватися різні методи:

 

1. Прийом очищають кишечник препаратів.

2. Очисна клізма. Простіший варіант - поставити з ранку, за 2-3 години до планового обстеження невелику, 200-300 мл, клізму з теплої води.

3. Є випадки одночасно з трансректальною УЗД виконують біопсію простати.

Більше жодної особливою підготовки до трансректальної УЗД не потрібно.

 

Все, написане вище, стосується тільки планової УЗД простати, підготовка в цьому випадку тільки полегшує обстеження. Якщо ж УЗД необхідно зробити негайно, то ніяких попередніх процедур не проводиться.

Результати УЗД простати і патології передміхурової залози.

Під час сканування оцінюють кілька показників:

  • розміри;
  • ехогенність і структура;
  • контури.

У нормі простата має бути симетричною, мати однорідну структуру, чіткі і рівні контури. Для здорової залози характерні наступні розміри:

  • переднезадний - 15- 25 мм;
  • поперечний - 27- 42 мм;
  • поздовжній - 24- 40 мм.

 

При дослідженні можуть бути виявлені такі патології простати:

 

  • Аденома може проявлятися у вигляді збільшення розмірів залози, наявності в ній утворень зі слабоехогенним оточенням. У запущених стадіях спостерігається асиметрія і неоднорідність структури.
  • Ознакою раку можуть вважати асиметрію, збільшення обсягу органу.
  • При запаленні залози контури стають нерівними, структура неоднорідною. У гострій фазі розміри збільшуються, а ехоплотность стає нижче. При хронічному процесі визначаються склерозірованние гіперехогенние ділянки.
  • Кісти візаулізіруются як бульбашки з рідиною. Вони є одним з ознак хронічного простатиту.
  • Камені - невеликі включення в протоках залози. Також є ознакою хронічного запального процесу.

 

Оцінювати результати УЗД може тільки лікар уролог. Цей же фахівець ставить остаточний діагноз на підставі комплексного обстеження. У "Центрі сучасної урології" (Київ / Крюківщина) УЗД простати робиться на сучасному обладнанні, і обстеження проходить швидко і безболісно.

УЗД В «ЦЕНТРІ СУЧАСНОЇ УРОЛОГІЇ» (КИЇВ / КРЮКІВЩИНА)

Записатися на ультразвукову діагностику можна за телефонами: +380966435595, 0934655595, 0994125595

 

Окрім УЗД простати, в «Центрі сучасної урології» Ви можете також зробити УЗД сечового міхура, нирок, органів калитки , а також отримати професійну консультацію уролога.

 

Слідкуйте за новинами медцентру в соцмережах: #ЦентрСучасноїУрологіїКиїв