В урології з метою діагностики різних захворювань нижніх сечових шляхів широко застосовується уретроскопія - метод ендоскопічного дослідження сечівника у чоловіків і жінок. Про те, що таке уретроскопія і як до неї підготуватися розповідають фахівці «Центр сучасної урології».
Уретроскопія - це метод візуальної діагностики уретри (сечовипускального каналу), який проводиться за допомогою спеціального оптичного приладу - уретроскопу або уретроцистоскопу або цистоскопу. За допомогою даного методу можна детально оглянути сечовипускальний канал по всій його довжині.
Уретроскопія сечоводу допомагає спостерігати за внутрішньою будовою сечівника. Найчастіше проводиться уретроскопія у чоловіків. Уретроскопія у жінок застосовується рідше, при хронічному нетриманні сечі.
Записатися на уретроскопію в Києві можна за телефонами: +380966435595, 0934655595, 0994125595
Проведення уретроскопії допомагає зрозуміти причину багатьох розладів сечовипускання, особливо у чоловіків, адже їх уретра анатомічно набагато довше і вже жіночої. Уретроскопію дозволяє провести повне дослідження слизової уретри і виявити її порушення. До них відносяться:
Є певні захворювання і симптоми при яких проводять процедуру уретроскопії:
Тож уретроскопія необхідна в наступних випадках:
Проводити процедуру можна при відсутності гострих запалень і травм статевих залоз і сечовипускного каналу.
Зазвичай уретроскопія проводиться спільно з дослідженням сечового міхура - цистоскопією. Перед процедурою хворий спорожняє сечовий міхур; потім пацієнта укладають на урологічне крісло в горизонтальному положенні, ноги зігнуті в колінах і розведені. Уретроскопія проходить під місцевою анестезією і не вимагає спеціальної підготовки пацієнта Можливе проведення процедури під наркозом, звичайно так проводять обстеження дітям.
В ході процедури можливе проведення не тільки діагностичних заходів, а й лікувальних процедур. Наприклад, витяг сечових каменів, що застрягли в уретрі, видалення пухлин і чужорідних тіл, біопсія тканини уретри, висічення структур сечівника.
Нерідко паралельно з уретроскопією проводять цистоскопію з біопсією або видаленням новоутворень.
Уретроскопію проводять за допомогою спеціального пристрою - уретроскопу. Цей апарат складається з введеної трубки-тубуса (жорсткої або гнучкої), освітлювальної системи й оптичних елементів. Пристрій створює «холодне» освітлення, яке безпечно для слизової внутрішніх органів людини. Більшість моделей використовуються спільно з відеоапаратурою, яка дозволяє проектувати на екран монітора зображення обстежуваних органів і дії хірурга.
Уретроскопія може виконуватися жорстким або гнучким цистоскопом. Виконання процедури гнучким цистоскопом є менш травматичним для пацієнта та більш ефективним – дозволяє оцінити навіть «мертву зону», що не показує звичайний цистоскоп.
У порівнянні з цистоскопом, уретроскоп є меншим за розміром, а також відрізняється кут спостереження (у уретроскопу - 0 градусів, у цистоскопа система лінз знаходиться під кутом).
В даний час уретроскопія удосконалилася і тепер проводиться за допомогою ендоскопічної системи, що дозволяє спостерігати найменші зміни в уретрі на екрані монітора комп'ютера.
В «Центрі сучасної урології» застосовуються цифрові методи отримання і обробки даних дослідження. Відбувається це таким чином: до тубус уретроскопа підключається невелика ендокамера, за допомогою якої дані дослідження записуються на цифровий носій. Після процедури лікар ще раз ретельно може вивчити хід обстеження.
Спеціальних маніпуляцій перед проведенням обстеження проводити не потрібно.
Протипоказання
До станів, при яких не допускається проведення діагностики сечівника відносять:
Саме дослідження триває не довше кількох хвилин, опис видається пацієнту протягом 15 хвилин після процедури. Якщо проводилася біопсія, то результати її в «Центрі сучасної урології» доступні через 5-7 днів. Незважаючи на ендоскопічний діагноз, потрібно подальша консультація лікаря-уролога.
Деякі відгуки про уретроскопії в інтернеті пишуть про хворобливість і побічні ефекти після цієї процедури. Це не зовсім так. Хоча після уретроскопії, проведеної з порушеннями, можуть спостерігатися такі ускладнення:
• розрив уретри (частіше задньої);
• уросепсис.
Якщо після уретроскопії у Вас спостерігаються болі, сильна кровотеча, підвищення температури, зменшення виходу сечі, то необхідно терміново звернутися до лікаря-уролога, щоб фахівець перевірив, чи правильно було зроблено дослідження.
В «Центрі сучасної урології» уретроскопія виконується на найвищому рівні - дослідження проводять з великою делікатністю провідні фахівці України – кандидати та доктори медичних наук, лікарі-урологи вищої категорії з багаторічним досвідом та відточеною роками майстерністю.
Записатися на уретроскопію в Києві можна за телефонами: +380966435595, 0934655595, 0994125595
Окрім уретроскопії, в «Центрі сучасної урології» Ви можете також зробити УЗД нирок, УЗД сечового міхура, передміхурової залози (простати) та органів калитки для чоловіків, і отримати професійну консультацію уролога, а також виконати цистоскопію, біопсію та інші діагностичні та лікувальні процедури.
Слідкуйте за новинами медцентру в соцмережах: #ЦентрСучасноїУрологіїКиїв