Квітень - місяць обізнаності про рак яєчка, що є провідним раком у молодих чоловіків 18-44 років. Говорячи про рак яєчка, треба пам'ятати, щомісячні самообстеження і раннє виявлення є надзвичайно важливими.

 

Рак яєчка зустрічається приблизно в 10 разів рідше за рак передміхурової залози - приблизно 750-800 випадків на рік (в Україні).

Рак яєчка спочатку виявляють як новоутворення калитки, зазвичай безболісне. Діагностику проводять за допомогою ультразвукового дослідження (УЗД). - відмічає к.м.н. онкоуролог Вітрук Юрій Васильович - Лікування полягає в орхіектомії і іноді лімфаденектоміі, променевій терапії, хіміотерапії або їх комбінації в залежності від гістологічної структури пухлини і стадії процесу.

Чим цікавий рак яєчка, це своїм статусом виліковності – навіть за 4 стадії ми сьогодні маємо 94% виживаності пацієнтів через 10 років після початку лікування. - зазначає к.м.н., онкоуролог Олександр Стаховський.

ІСТОРІЯ ЛЕНСА АРМСТРОНГА

Чоловіка, що поборов 4 стадію раку яєчка і став найвідомішим велогонщиком світу

Говорячи про рак яєчка, неможливо не згадати яскравий приклад з життя – історію найвідомішого велогонщика планети Ленса Армстронга.  У нього була 4 стадія раку яєчка з метастазами в головний мозок і легені. І ця людина після операції і курсів хіміотерапії став 7 кратним призером Тур де Франс - найпрестижнішої велогонки світу.

СИМПТОМИ  РАКУ ЯЄЧКА

У більшості пацієнтів захворювання розпочинається з появою новоутворення в калитці, яке безболісно або іноді пов'язано з тупим, ниючим болем. У деяких хворих крововилив в пухлина може викликати гостру місцеву біль або хворобливість. Багато пацієнтів виявляють новоутворення самостійно після дрібних травм калитки.

ДІАГНОСТИКА  РАКУ ЯЄЧКА

  • УЗД утворень калитки
  • Фізикальний огляд, якщо новоутворення присутнє
  • Стадіювання за допомогою КТ органів черевної порожнини, малого таза і грудної клітини, а також гістологічне дослідження
  • Пухлинні маркери в сироватці, такі як альфа-фетопротеїн і бета-ХГЧ

 

Багато пацієнтів виявляють утворення самостійно під час самоогляду. Молодим чоловікам слід рекомендувати щомісячну самостійну пальпацію яєчок.

 

Найкраща діагностика – це самообстеження.

ЛІКУВАННЯ  РАКУ ЯЄЧКА

  • Радикальна пахова орхіектомія
  • Променева або хіміотерапія при семіномі
  • Хіміотерапія або черевна лімфаденектомія при несеміномних пухлинах

 

Радикальна пахова орхіектомія є наріжним каменем лікування і допомагає отримати важливу діагностичну інформацію; також вона дозволяє визначити подальшу тактику лікування. Косметичний протез яєчка може бути імплантований в калитку під час орхіектомії. Силіконові протези доступні не скрізь через проблеми з силіконовими імплантатами молочних залоз. Проте були розроблені сольові імплантати.

 

Для чоловіків, які зацікавлені в збереженні фертильності, потенційно доступна консервація сперми перед променевої або хіміотерапією.

ЛІКУВАННЯ  РАКУ ЯЄЧКА В КИЄВІ

Сучасна діагностика та лікування раку яєчка з провідними онкоурологами України в «Центрі сучасної урології» в Крюківщині (вул. Ярослава Мудрого 51).

 

Запис на консультацію в Києві +380966435595, +380934655595, +380994125595

 

Слідкуйте за новинами медцентру в соцмережах: #ЦентрСучасноїУрологіїКиїв