ЦЕНТР СУЧАСНОЇ УРОЛОГІЇ

UROLOGY MODERN CENTER KYIV UKRAINE

ЛІКУВАННЯ РАКУ ПЕРЕДМІХУРОВОЇ ЗАЛОЗИ

(РАКУ ПРОСТАТИ)

Щороку в Україні діагностується понад 7 000 нових випадків раку простати, понад 3000 чоловіків помирає. Рак простати найчастіше діагностують у чоловіків віком від 62 до 70 років. - зазначає к.м.н., онкоуролог Вітрук Юрій Васильович -Пам'ятаємо, що найголовніше – це виявити захворювання вчасно і вчасно розпочати лікування.

3  ФАКТИ, ЩО НЕОБХІДНО ЗНАТИ ПРО РАК ПЕРЕДМІХУРОВОЇ ЗАЛОЗИ

1. Цей вид раку успішно лікується, якщо виявити захворювання вчасно. Секрет успішного лікування – це виявити рак на найбільш ранніх стадіях.

2. Для цього, зокрема, необхідно щорічно здавати тест на ПСА (простат-специфічний антиген) чоловікам старше 50 років та вчасно звертатися до уролога. Здавати аналіз крові на ПСА необхідно лише після консультації з лікарем-урологом, адже скринінг має як свої переваги, так і свої недоліки – про все це має розповісти лікар.

3. Найефективнішим методом лікування цього захворювання на ранніх стадіях, рекомендованим як європейськими та американськими урологічними асоціаціями, так і Спілкою онкоурологів України, є хірургічне видалення простати  – радикальна простатектомія, щоб рак не поширювався на інші тканини і не давав метастазів.

ЛІКАР ЗНАЄ

У випуску програми «Лікар знає» від ТРК «Київ» за участі проф., д.м.н., лікаря-уролога, онколога Стаховського Едуарда Олександровича Ви дізнаєтесь відповіді на такі питання щодо діагностики та лікування раку передміхурової залози як:

  • Що призводить до раку передміхурової залози? Кому треба бути особливо обережним на цей рахунок?
  • Чи болісні методи діагностики? Який метод біопсії є кращим?
  • Чи може простатит, дієта чи вітаміни призвести до раку простати?
  • Як підготуватися до здачі аналізу крові на ПСА? Чи обов'язково буде рак, якщо рівень ПСА підвищений? Чи справді аналіз на ПСА є ефективним?
  • З якого віку та як часто треба ходити чоловіку до уролога?
  • Як діагностувати рак передміхурової залози без симптомів? І чому, коли є симптоми, вже може бути запізно?
  • Чи можливо зберегти сексуальну функцію після операції – реальні шанси?

ЛІКУВАННЯ РАКУ ПЕРЕДМІХУРОВОЇ ЗАЛОЗИ

Вибір тактики лікування раку передміхурової залози залежить від стадії захворювання.-  акцентує Вітрук Юрій Васильович, уролог, онколог, к.м.н.- На початковій стадії локалізованого раку ми використовуємо радикальні методи лікування.

 

На сьогоднішній день варіантами лікування локалізованого раку простати є:

  • Активне спостереження
  • Хірургія  - радикальна простатектомія (видалення простати)
  • Дистанційна променева терапія
  • Брахітерапія
  • Фокальна терапія

 

Останнім часом у дослідженнях використовуються і антиандрогени, і хіміотерапія у пацієнтів з гормон-чутливим метастатичним РПЗ, і потім хіміотерапія і антиандрогени при кастраційно-резистентному раку передміхурової залози.

 

Важливо інформувати пацієнтів, що жоден хірургічний доступ (відкрита, лапароскопічна або робот-асистована радикальна простатектомія) не показав переваги з точки зору функціональних чи хірургічних результатів – звертає увагу онкоуролог Кононенко Олексій Анатолійович – Також не слід пропонувати неоад'ювантну андроген-деприваційну терапію  (АДТ) перед операцією.

АКТИВНЕ СПОСТЕРЕЖЕННЯ

Активне спостереження – це один з підходів до лікування проблеми, в осонові якого є спостереження або нагляд за виявленим неагресивним видом раку передміхурової залози. – зазначає на своєму Youtube-каналі  #StakhovskyMD лікар-онкоуролог Олександр Стаховський, один з перших онкоурологів, хто почав застосовувати цей метод лікування в Україні – Раніше ми вже розглядали, що рак простати може бути різним за ступенем агресивності і що шкала Глісон використовується саме для такої класифікації.

 

Основним принципом активного спостереження є те, що далеко не всі онкологічні захворювання простати можуть поширюватися за межі органу, проникати в інші системи і врешті-решт призводити до смерті хворого.

 

Отже, головне в такому підході – правильне виявлення такої неагресивної пухлини – іншими словами виявлення «кошенят» серед небезпечних «тигрів».

 

Також важливою є схема моніторингу, яка дозволить вести безпечне спостереження і розпочати вчасне лікування за необхідності. За статистикою у 7 з 10 хворих, що знаходяться на спостереженні це метод лікування є остаточним, а 3 потребуватимуть активного лікування – тому правильний підбір пацієнтів та чітке дотримання схем моніторингу дозволить провести лікування вчасно без шкоди онкологічним результатам.

Під час мого стажування в Торонто мені пощастило працювати пліч о пліч з професором Lorenz Klotz (Лоренц Клоц), якого називають «батьком» активного спостереження за раком простати. - розповідає онкоуролог Олександр Стаховський – Саме його інноваційний підхід до проблеми та критичний погляд на те, що не всі виявлені раки простати треба лікувати докорінно змінили погляди світової онкоурологічної еліти.

 

Які саме пацієнти отримають користь від такого підходу? Які характеристики біопсії та кінетики ПСА необхідні для включення в програму активного спостереження? Чому і коли необхідно проводити повторну біопсію? І як правильно її виконувати?

 

Тож, якщо Ви хочете отримати консультацію з приводу Вашої проблеми та  дізнатися про можливість включення до протоколу активного спостереження, записуйтесь на консультацію до провідних онкоурологів України в «Центрі сучасної урології» в Києві.

Метою активного спостереження - зазначає онкоуролог Вітрук Юрій Васильович – є моніторинг раку при низькому рівні ризику майбутньої прогресії, щоб вибрати пацієнтів із агресивним раком більш високого ризику, яким необхідно своєчасне лікування, в той час як залишати під спостереженням пацієнтів, які не прогресують.

ХІРУРГІЯ – РАДИКАЛЬНА ПРОСТАТЕКТОМІЯ

Хірургічне лікування залишається основним методом лікування локалізованого та місцево-поширеного раку передміхурової залози.

Радикальна простатектомія – це надійний хірургічний метод лікуванням локалізованих форм раку передміхурової залози.

На сьогодні цей метод лікування використовується  у пацієнтів з низьким, середнім та високим ризиком раку простати.

 

Така операція сьогодні може виконуватися трьома способами:

  • Відкрита простатектомія
  • Лапароскопічна простатектомія
  • Робот-асистована простатектомія

Якщо радикальну простатектомію виконують лапароскопічним або роботизованим способом  досвідчені хірурги, вони забезпечують результати, подібні до таких у разі відкритого втручання.

 

Відновлення еректильної функції прямо залежить від віку пацієнта на момент операції, еректильної функції до операції та ступеня збереження кавернозних нервів.

 

Зберігаючи уретру за межами верхівки передміхурової залози і уникаючи пошкодження дистального сфінктера, можна значно поліпшити шанси на відновлення контролю над сечовипусканням після операції.

 

Найкращі результати зазвичай забезпечують хірурги із високою хірургічною активністю, які працюють у центрах із великим потоком пацієнтів, як наприклад «Центр сучасної урології» в Крюківщині.

ВІДКРИТА ХІРУРГІЯ, ЛАПАРОСКОПІЧНА ЧИ РОБОТ-АСИСТОВАНА – ЩО КРАЩЕ?

«Вирішальну роль в оперативному лікуванні відіграє хірург і його досвід, а не методика. – зазначив у своєму виступі на вебінарі хірург-онкоуролог Олександр Стаховський. - за результатами досліджень відкрита, лапароскопічна та робот-асистована хірургія мають однакові результати: онкологічна виживаність, функціональні результати та якість життя.»

ХІРУРГІЯ ЧИ ПРОМЕНЕВА ТЕРАПІЯ

Професор, д.м.н. Стаховський Едуард Олександрович, хірург-онкоуролог відповідає на  питання, що спершу радикальне лікування чи променева терапія і чому під час останньої конференції онкоурологів України, присвяченій раку простати #Мовембер .

При раку простати низького та середнього ризику або якщо є протипоказання до оперативного втручання ці два методи радикального лікування - променева терапія та хірургія - є однаково ефективні. – зазначає хірург-онкоуролог Олександр Стаховський. - Однак коли мова йде про рак простати високого ризику, ми сьогодні рекомендуємо виконання оперативного лікування як перший крок до лікування таких пацієнтів. Адже ми можемо отримати патологічне стадіювання, визначити реальний ризик захворювання та, за необхідності, перейти до етапу ад’ювантної терапії (гормонально терапія в комбінації з променевою терапією, хіміотерапія), і при прогресії захворювання у нас завжди залишається можливість сальважної терапії. Якщо при лікуванні раку простати високого ризику спершу виконати променеву терапію, а потім оперативне лікування, то збільшується ризик інтраопераційних ускладнень.

ФОКАЛЬНА ТЕРАПІЯ – ЗАПАТЕНТОВАНИЙ МАЛОІНВАЗИВНИЙ МЕТОД ЛІКУВАННЯ РАКУ ПРОСТАТИ

Онкоуролог Вітрук Юрій Васильович розповідає про нову методику в лікуванні раку простати - а саме про фокальну терапію та біполярну голку. Сучасна діагностика та ефективні методи лікування раку простати в Центрі сучасної урології в Києві.

Фокальна терапія – це малоінвазивний, ефективний метод, який можливо використовувати повторно, і має бути у першій лінії лікування пацієнтів з РПЗ низького ризику. До переваг також можна віднести те, що фокальна терапія мінімізує травматизацію нейроваскулярних пучків, що в подальшому впливає на якість життя пацієнтів.

 

Фокальна терапія є перспективним напрямком лікування локалізованих форм раку передміхурової залози, що вдосконалюється.

 

Існує багато видів фокальної терапії:

• Кріоабляція

• HIFU

• Незворотня електропорація

• Радіохвильова абляція

• Фокальна лазерна абляція

• Фотодинамічна фокальна терапія

• Фокальна брахитерапія

 

За рекомендаціями Європейської асоціації урологів використання фокальна терапія рекомендована тільки для пацієнтів з низьким ризиком раку простати для запобігання гіперлікування.

ХІМІОТЕРАПІЯ

«Вибір тактики лікування раку передміхурової залози залежить від стадії захворювання. На початковій стадії раку ми використовуємо радикальні методи лікування. У пацієнтів з метастатичним гормон-чутливим раком простати багато переваг має поєднання «Docetaxel + гормональна терапія», зокрема для тих, хто віддає перевагу короткостроковій терапії або має серцеву недостатність» - Юрій Вітрук, уролог, онколог, к.м.н.

 

Сучасна діагностика та лікування раку передміхурової залози в Центрі сучасної урології в Києві.

ГОРМОНАЛЬНА ТЕРАПІЯ

Локалізований рак простати сьогодні не лікується гормонами, він лікується радикальними методами – променевою терапією та хірургією. Сьогодні ми спостерігаємо в Україні використання гормональної терапії на всіх етапах раку передміхурової залози. Але пам'ятайте, гормональна терапія не має бути використана на етапі локалізованого захворювання – лише при місцево-поширених формах Т3 та метастатичних захворюваннях Т4. – звертає увагу Олександр Стаховський.

ДІАГНОСТИКА ТА ЛІКУВАННЯ РАКУ ПЕРЕДМІХУРОВОЇ ЗАЛОЗИ В КИЄВІ ЗА МІЖНАРОДНИМИ СТАНДАРТАМИ

Сучасна діагностика та лікування пухлин простати разом з провідними онкоурологами України в «Центрі сучасної урології» в Крюківщині (вул. Ярослава Мудрого 51).

 

Запис на консультацію в Києві +380966435595, +380934655595, +380994125595

 

Слідкуйте за новинами медцентру в соцмережах: #ЦентрСучасноїУрологіїКиїв