У нас є великий досвід з радикального видаленню сечового міхура і створення артифіціального («нового») – зазначає проф., д.м.н. СТАХОВСЬКИЙ Едуард Олександрович, онкоуролог - Наші методики дозволяють хворому залишатися соціально адаптованою та працездатною людиною. Серед наших патентів, які ми використовуємо в нашій хірургічній практиці: новий спосіб формування нового сечового міхура із тонкої кишки після цистектомії - ілеонеоцистопластика та інтрауретеральна пластика – новий спосіб моделювання сечоводу при уретероцистонеостомії.
Інтрауретеральна пластика – це новий спосіб моделювання сечоводу при уретероцистонеостомії в лікуванні хворих на рак сечового міхура, прямої кишки та шийки матки, яким показано видалення сечового міхура (радикальна цистектомія).
Радикальна цистектомія (тобто операція з видалення сечового міхура) - є «золотим стандартом» лікування інвазивного раку сечового міхура.
Більше про діагностику та лікування раку сечового міхура можна дізнатися за цим лінком >>
«Інтрауретеральна пластика - новий спосіб моделювання сечоводу при уретероцистонеостомії» - проф. Стаховський Едуард Олександрович представляє методику на 34-му Європейському конгресі урологів #eau2019 в Барселоні.
Ця методика показала свою ефективність і активно застосовується, зокрема в медичному центрі "Центр сучасної урології" в Крюківщині.
Радикальна цистектомія залишається технічно складним методом оперативного лікування, що, окрім видалення сечового міхура, включає й етап відведення сечі – деривацію, яка в більшості випадків може призводити до тяжких ускладнень та зниження якості життя пацієнтів.
Тому для покращення якості життя пацієнтів хірургами виконується такі пластичні та реконструктивні операції, як уретероцистонеостомія та унілатеральна уретерокутанеостомія.
У відео розглянемо три способи відведення сечі, включаючи розробки українських урологів:
Деривація сечі після цистектомії полягає в формуванні нашкірних та внутрішніх сечових резервуарів. Формування уретерокутанеостоми залишається однією з опцій у хворих на рак сечового міхура з високим ступенем ризику тяжких ускладнень. У таких хворих необхідність проведення операції зумовлена життєвими показаннями – кровотеча, виражені дизуричні прояви, больовий синдром та ін.
Уретероцистонеостомія – це хірургічна операція, у процесі якої сечовід «імплантується» у сечовий міхур. В «Центрі сучасної урології» такі операції проводять як відкритим, так і лапароскопічним способом.
Спосіб уретерокутанеостомії за Стаховським включає видалення сечового міхура та реґіонарних лімфатичних вузлів з формуванням уретерокутанеостоми. Цей спосіб відрізняється тим, екстраперитонеальне проведення сечоводів проводиться до основи брижі сигмоподібної кишки з формуванням одного загального каналу для обох сечоводів в брижі та передній черевній стінці лівої здухвинної ділянки, яким обидва сечоводи виводять на шкіру.
В результаті такої операції ми отримуємо зменшення натягу уретеркутанеоанастомозу, формування одного отвору на шкірі, запобігання виникненню стриктур сечоводів в ділянці анастомозу та покращення якості життя пацієнтів. – зазначає к.м.н., хірург-онкоуролог Вітрук Юрій Васильович. - І всі ці складні хірургічні операції ми виконуємо в нашому медичному центрі «Центр сучасної урології» в Крюківщині.
«Сьогодні ми часто використовуємо нашу методику - унілатеральну уретерокутанеостомію - для пацієнтів, яким ми проводимо циторедуктивні операції. Ця методика дозволяє нам уникнути втручання в шлунково-кишковий тракт для забору трансплантат, і зменшити час на проведення такого оперативного втручання.
І пацієнти набагато легше переносять такі операції з позиції відновлення.
Це не нова методика – ми говоримо про неї останні 3-4 роки, і вона показала себе ефективною в лікуванні саме пацієнтів із запущеними формами раку сечового міхура.»
- Стаховський Олександр Едуардович, к.м.н., онкоуролог, у своїй доповіді «Радикальна та паліативна цистектомія в контексті клінічних рекомендацій діагностики та лікування раку сечового міхура» на онлайн конференції Спілки онкоурологів України.
Ви можете побачити схематичне зображення проведення лівого сечоводу та обох сечоводів через брижу сигмоподібної кишки.
Провести сучасну діагностика та лікування пухлин сечового міхура, включаючи інтрауретеральну пластику, унілатеральну уретерокутанеостомію, а також ілеонеоцистопластику з формуванням нового сечового міхура Ви можете разом з провідними онкоурологами України в «Центрі сучасної урології» в Крюківщині (вул. Ярослава Мудрого 51).
Запис на консультацію в Києві +380966435595, +380934655595, +380994125595