При необхідності урологічної або онкоурологічної операції в медичній клініці «Центр сучасної урології» в Києві може виконуватися лапароскопія.
Лапароскопія – це сучасний малотравматичний метод в діагностиці та хірургії, що дозволяє за допомогою спеціальної апаратури оглядати внутрішні органи чи проводити операцію через мінімальні проколи розміром всього 0,5-1,5 см. Кількість проколів залежить від типу і складності втручання, а діагностика можлива лише через 1 прокол в області пупка. По закінченню операції на місце проколів накладаються косметичні шви.
Лапароскопія у дітей, за відгуками хірургів, є найбільш перспективним методом оперативного лікування цілої низки гострих патологій.
Порівняно з традиційною методикою відкритих операції, лапароскопія має наступні переваги.
1. Швидке загоєння проколу та швидше одужання.
Оскільки лапароскопія – це лише кілька невеликих проколів замість багатосантиметрового розрізу при абдомінальній операції, це гарантує малу втрату крові та короткий період післяопераційної реабілітації.
Скорочений термін перебування пацієнта в стаціонарі: зазвичай – не більше 1 тижня.
Короткий післяопераційний період: через 3–4 години можна пити воду, через 5–6 годин – вставати, на 2-гу або 3-тю добу виписують з клініки.
2. Значно менша травматичність та зменшення больового синдрому в післяопераційний період. Таким чином лапароскопія здебільшого не потребує антибактеріальних препаратів і тривалого застосування знеболювальних засобів.
3. Невеликий ризик післяопераційних ускладнень, менша ймовірність інфікування післяопераційних ран та утворення післяопераційних злук.
4. Практично непомітні рубці та косметичний ефект (на тілі залишається три або чотири рубці довжиною 0,6–1 см). Лапароскопічні операції є косметичними завдяки відсутності довгого розрізу.
Недоліками лапароскопії є дещо спотворене сприйняття глибини та обмеження діапазону рухів хірурга порівняно з класичним відкритим доступом. Роботу лікаря ускладнює відсутність тактильних відчуттів і проблеми з об'єктивною оцінкою сили, прикладеної до тканин.
Як свідчить статистика, порівняно з класичною хірургічною операцією, відсоток ускладнень при лапароскопії значно нижчий.
Відсутність інтраопераційних і післяопераційних ускладнень залежить від професіоналізму хірургів та укомплектованості операційної апаратурою та інструментарієм.
В «Центрі сучасної урології» є хірурги, що мають необхідний досвід та знання для успішного проведення лапароскопічних операцій.
Лікарі «Центру сучасної урології» є постійними учасниками міжнародних конференцій та практикумів, що проводять Європейська асоціація урологів, Американська асоціація урологів, Американська асоціація онкоурологів, а також українських науково-практичних конференцій і семінарів, що проводять Національний інститут раку, Спілка онкоурологів України та Асоціація урологів України.
У тих випадках, коли неівазівние інструментальні методи діагностики не дозволяють побачити повної картини перебігу онкологічного процесу органів сечовидільної системи (рак нирки, рак наднирників, рак сечового міхура та сечоводів), пацієнту може бути призначена діагностична лапароскопія з біопсією.
Діагностична лапароскопія з біопсією проводиться з метою встановлення точного діагнозу онкоурологічного захворювання.
Окрім діагностики, в урології дана процедура охоплює широкий спектр операцій на всіх органах сечовидільної системи.
ПЕРЕЛІК УРОЛОГІЧНИХ ОПЕРАЦІЙ, ЩО МОЖУТЬ ВИКОНУВАТИСЬ ЛАПАРОСКОПІЧНО
Показанням до лапароскопічної адреналектоміі є гормонально-активні пухлини будь-яких розмірів і гормонально неактивні діаметром більше 4 см.
Таким чином, на сьогоднішній день у більшості клінік хірурги обирають саме лапароскопічну адреналектомію при більшості пухлин надниркових залоз. Операції класичним (відкритим) способом виконуються для видалення великих пухлин (>8 см), з ознаками інвазивності, при підозрі на рак наднирника, а також у разі повторної операції.
Слід зауважити, що наднирники традиційно відносять до «незручних» для хірургів органів, що зумовлено їх анатомічним розташуванням та структурою. Тому лапароскопічні адреналектомії у пацієнтів зі синдромом Кушинга та феохромоцитомою давно вже стали золотим стандартом у лікуванні практично всіх незлоякісних новоутворень наднирників.
Зазначимо, що лапароскопічна радикальна цистектомія з формуванням нового сечового міхура з сегменту тонкого кишківника (кишечника) залишається сьогодні ОДНІЄЮ З НАЙСКЛАДНІШИХ УРОЛОГІЧНИХ ОПЕРАЦІЙ. І такі операції за всіма міжнародними стандартами діагностики та лікування проводять в Україні, зокрема в «Центрі сучасної урології».
Також варто відмітити, що при лікуванні онкології даного органу застосовують не лапароскопічну, а ендоскопічну операцію - трансуретральну резекцію (ТУР) сечового міхура - без розрізів і проколів, коли доступ до уражених ділянок внутрішньої поверхні міхура здійснюється через уретру за допомогою спеціального інструменту - резектоскопу.
У урологічній практиці лапароскопічну аденомектомію можна застосовувати для лікування пацієнтів з великими обсягами передміхурової залози, що, на відміну від традиційної відкритої операції, має мінімізувати операційні травми та скоротити термін реабілітації.
Лапароскопічні операції на статевих органах:
Абсолютних протипоказань до лапароскопії практично не існує, проте деякі фактори ризику все ж варто відзначити:
Перед призначенням операції лікар обов’язково повинен зробити усі необхідні аналізи, щоб визначити допустимість лапароскопії для конкретного пацієнта.
Підготовка пацієнта до лапароскопічної операції в «Центрі сучасної урології» проводиться згідно рекомендацій фахівців медичного центру.
Однак, існують загальні правила, які є актуальними для проведення будь-якого виду оперативного втручання.
Під час проведення лапароскопічної операції в порожнину малого тазу через кілька дуже маленьких проколів вводять інструменти-маніпулятори, оснащені мікрокамерами, підсвічуванням та мікроінструментами.
Завдяки використанню під час операції сучасних відеокамер (з можливістю багаторазового збільшення) хірург може бачити самі мінімальні освіти і видаляти їх з мінімальною травматизацією навколишніх тканин. Таким чином лікар бачить більш точне розташування пухлини, яка не видима «звичайним» оком. Це так само дає можливість за одну операцію виконати хірургічні втручання на кількох органах.
Попри те, що лапароскопія є малоінвазивним видом хірургічного лікування, ця операція проводиться під загальним інтубаційним наркозом.
Як ми вже зазначали, розмір розрізів на тілі, через які вводяться інструменти становить від 0,5 см до 1,5 см.
Тривалість лапароскопічної операції в середньому становить 15-30 хвилин. При лікуванні онкоурологічних захворювань, лапароскопія може тривати трохи довше, все залежить від загального стану здоров'я пацієнта, характеру захворювання, ступеня злоякісності пухлини та інших факторів.
Лапароскопія – це менше болі, менше травми та швидше додому!
Зробити лапароскопічну операцію на нирці, наднирнику, сечовому міхурі, сечоводі чи передміхуровій залозі можна в "Центрі сучасної урології" в Києві.
Запис на консультацію за телефонами +380966435595, +380934655595, +380994125595
+38 (096) 643-55-95
+38 (093) 465-55-95
+38 (099) 412-55-95
e-mail: info@urology.net.ua
urology.net.ua
Київ, вул. Васильківська, 45
(консультаційний кабінет)
Крюківщина (Київська обл.), вул. Ярослава Мудрого 51
(стаціонарна допомога)