ВАРИКОЦЕЛЕ

Що таке варикоцеле

 

Варикоцеле – це варикозне розширення вен сім’яного канатика, патологія, що призводить до порушення функції яєчка та його придатка, при цьому лівосторонній варикоцеле відзначається в 85% випадків.

 

Варикоцеле, в принципі, не становить загрози для життя чоловіки, головна його небезпека полягає в тому, що воно значно підвищує ризик розвитку безпліддя у пацієнта. Пов'язано це з порушенням відтоку крові від яєчок по варикозно розширених вен, в результаті чого вони просто «перегріваються».

 

Варикоцеле як причина чоловічого безпліддя

 

В країнах Заходу варикоцеле вважається однією з найбільш частих причин чоловічого непліддя. В Україні варикоцеле є причиною чоловічого безпліддя у шлюбі у близько 15% випадків.

 

Симптоми варикоцеле

 

Це захворювання здебільшого протікає без симптомів і починає виявлятися у хлопчиків після 10 років.

 

Основна причина цієї патології - недостатньо хороша робота венозних клапанів. Провокуючими факторами можуть виступати: важке фізичне навантаження, заняття спортом, хронічні запори.

 

Клінічні прояви Варикоцеле залежать від стадії захворювання. При 1 і 2 симптоми практично відсутні. Розширення венозних судин в більшості випадків діагностується під час профілактичного огляду медичного фахівця.

 

На третій стадії у пацієнтів з'являються скарги на болі в районі мошонки. Інтенсивність болю у людей може сильно відрізнятися. Все залежить від індивідуальних особливостей організму.

 

Лікування варикоцеле

 

На сьогоднішній день єдиним ефективним способом лікування варикоцеле є хірургічна операція. Суть всіх операцій при варикоцеле полягає в усуненні ретроградного (зворотного) кровотоку по венах сім'яного канатика. Для цього лікарі роблять перев'язку вен.

 

Показання до операції

 

  • 2 і 3 ступінь варикоцеле;
  • виражений больовий синдром в паху;
  • патологічні зміни в спермограмме (олігоспермія або астенозооспермия);
  • затримка росту яєчка з боку ураження в пубертатному періоді.

 

 

Лікування варикоцеле

в Центрі сучасної урології в Києві

+38 (096) 643-55-95

+38 (093) 465-55-95

+38 (099) 412-55-95

e-mail: info@urology.net.ua

urology.net.ua

Київ, вул. Васильківська, 45

(консультаційний кабінет)

Крюківщина (Київська обл.), вул. Ярослава Мудрого 51

(стаціонарна допомога)

ЦЕНТР СУЧАСНОЇ УРОЛОГІЇ

Urology Modern Center