В Киеве прошла конференция посвященная 90-й годовщине со дня рождения выдающегося хирурга, профессора В.С.Карпенко

18 – 20 квітня 2013 року, у м. Києві в “ Президент ” готелі відбулася науково-практична конференція під назвою “ Досягнення та перспективи в онкоурології, пластичній та реконструктивній хірургії сечовивідних шляхів”. Ця конференція з міжнародною участю присвячувалася 90-й річниці від дня народження видатного хірурга, професора Віктора Степановича Карпенка. За свою довгу хірургічну кар’єру Віктор Степанович відіграв визначну роль в становленні та організації сучасної урологічної служби України і тому в тематику конференції були відібрані основні напрямки роботи хірурга. Так до обговорення були внесені питання про останні досягнення в діагностиці та лікуванні аномалій розвитку верхніх сечовивідних шляхів , ушкоджень сечового тракту , пухлини сечового міхура та нирки.

В конференції прийняло участь понад 300 урологів, серед них були друзі, коллеги, учні Віктора Степановича, багато молодих урологів. Всі учасники конференції мали змогу почути наукові доповіді, лекції, прийняти участь у дискусіях.

Виступити з доповідями запросили лідерів відчизняної та світової урології. Хочеться відмітити участь у конференції професора A.Zlotta, який є всесвітньо відомим експертом з питань раку сечового міхура і діючим редактором журналу “European Urology”, що на сьогоднішній день є основним джерелом наукової інформації світової урологічної спільноти. Професор Zlotta виступив з доповідями про актуальні питання діагностики та лікування поверхневого та інвазивного раку сечового міхура.

Проблеми лікування метастатичного раку нирки були висвітлені ще одним іноземним лектором – професором M.Kuczyk з клініки м.Ганноверу, Германія.

Цікавими були доповіді, українця за походженням, але американця за освітою, молодого професора з міста Syracuse, G.Bratslavsky, що оглянув в своїх доповідях проблеми лікування мультифокального та рецидивного раку нирки. Також його колегами O.Shapiro т D.Nikolavsky були розглянуті питання урологічної травми та реконструктивної урології.

Також слід відзначити участь в конференції завідуючого відділенням клінічної патоморфології Філадельфійського університету професора Y.Persidsky, що зробив доповідь про інновації гістологічних досліджень в онкоурологічній патології, зокрема раку передміхурової залози.

З представників Росії неможливо було не помітити доповідь легенди російської урології професора Олега Борисовича Лорана про стратегії в лікуванні гіперплазії передміхурової залози.

Учасникам конференції була доступна для розгляду низка доповідей з лапароскопічної урології. Так переваги та недоліки лапароскопічної техніки в урології були висвітлені ініціатором лапароскопічної урології в Польщі, доктором P.Jarzemski з міста Бидгошть. Оперативна техніка лапароскопічної пластики мисково-лоханкового сегменту була висвітлена його колегою S.Listopadski.

Запрошені гості з Румунії I.Koman дововіли нам про, досі не доступну в Україні, робот-асистовану лапароскопічну хірургічну техніку при лікуванні раку передміхурової залози.

Хочеться відзначити виступ представника всесвітньо відомої клініки Монсурі(Institute Mutualiste Montsouris), м.Париж, Франція. В цій клініці виконано близько 5000 радикальних простатектомій лапароскопічним методом, і хоч сьогодні більшість оперативних втручань там виконують з використанням роботу DaVinci, доповідь Rafael Sanchez-Salas про основні моменти оперативної методики Монтсурі а також технічні хитрощі процедури викликали підвищений інтерес аудиторії. Ця доповідь була особливо актуальною в теперішній час, коли в Україні видалення передміхурової залози лапароскопічним методом виконується окрім Національного інституту раку, ще лише в двох центрах.

З виступів вітчизняних урологів хочеться відмітити доповіді головного уролога України, президента спілки онкоурологів України, професора Стаховського Е.О. Ним були висвітлені основні напрямки хірургічного лікування раку нирки, проблеми мегауретеру та склерозу простати а також проведене зібрання головних обласних урологів де були оговорені основні напрямки подальшої роботи урологічної служби України.

Клініка пластичної та рекоструктивної онкоурології, на чолі з професором Стаховським Едуардом Олександровичем виступила основними організаторами конференції і була представлена на конференції 10 доповідями (доповідачі проф.Стаховський Е.О., Войленко О.А., Кононенко О.А., Вукалович П.С., Стаховський О.Е.) , що супроводжувалися активним обговоренням учасниками. Клініка пишається можливістю продовжувати роботу, розпочату Віктором Степановичем Карпенко, який з 1982 по 1998 рік очолював відділення пластичної та реконструктивної урології Інституту Урології України. Професор Стаховський є безпосереднім учнем В.С.Карпенко, його послідовником та керівником клініки пластичної та реконструктивної урології, що перейшла на базу Національного інституту раку у 2008 році.

“ Досягнення та перспективи в онкоурології, пластичній та реконструктивній хірургії сечовивідних шляхів” стала вже сьомою конференцією орагнізованою клінікою пластичної та реконструктивної урології. Як і попередні, вона була високо оцінена як з організаційної точки зору так і по науковому насиченню, не тільки учасниками конференції, але й нашими міжнародними гостями. Ми плануємо не зупинятися на досягнутому і продовжувати приймати безпосередню активну участь в розвитку вітчизняної урології та онкоурології, шляхом проведення наукових конференцій, виданням практичних рекомендацій та наукових публікацій, що висвітлюють основні напрямки роботи клініки, продовжувати роботу, що була розпочата Віктором Степановичем Карпенко. Всім відомо, що дерево без коріння гине, а отже, якщо хочеш процвітати – памятай і шануй своє походження!

создание сайта & абонентское обслуживание