Людям на добро

Ігор Щепотін Игорь ЩепотинІгор Щепотін: «У Національному інституті раку з великою вдячністю сприйняли благодійну допомогу Рината Леонідовича Ахметова»

У головній державній науково-дослідній та лікувально-профілактичній установі країни у сфері боротьби з онкологічними захворюваннями, яка віднедавна носить назву Національний інститут раку, в той день панувало урочисте піднесення. Гостей, які заповнювали просторий конференц-зал адміністративного корпусу, що на вулиці Ломоносова, 33/43 в Києві, тепло зустрічали науковці й керівники Інституту на чолі з його директором, відомим вченим і практиком, професором Ігорем Щепотіним. А прибули сюди онкологи з усіх регіонів України, аби обмінятися досвідом роботи з колегами, побувати на прес-конференції президента Благодійного фонду «Розвиток України», народного депутата України Рината Ахметова, який оголосив своє рішення - виділити 40 мільйонів доларів для боротьби з онкологічними та серцево-судинними захворюваннями.
В ексклюзивному інтерв'ю кореспонденту «Утреннего обхода» професор Ігор Щепотін назвав благодійний внесок Рината Ахметова на боротьбу з вищеназваними хворобами надзвичайно важливою подією в новітній історії незалежної України, вчинком, що здатний зробити новий якісний прорив в лікуванні цих важких недуг в нашій країні.
Ігор Борисович, зокрема, зазначив: «У Національному інституті раку з великою вдячністю сприйняли благодійну допомогу Рината Леонідовича Ахметова. Це дасть змогу нам збудувати й відкрити нове відділення, укомплектоване новітньою апаратурою кращих світових зразків, за допомогою якої наші спеціалісти будуть своєчасно виявляти і виліковувати ракові захворювання у пацієнтів.
Дуже важливо, що це робитиметься на ранніх стадіях захворювання, а отже, дасть змогу вилікувати хворих, врятувати тисячі людських життів.
Саме цим керувався і керується у своїх діях Ринат Леонідович, виділяючи для цієї благородної справи значні кошти. Думаю, що такі вчинки благодійника
й народного депутата України будуть високо поціновані співвітчизниками, всією громадою українців на теренах України і за її межами. Йдеться ж бо про головне - здоров'я й саме життя нації».
Знайомимо наших читачів з Національним інститутом раку.
Державна установа «Національний інститут раку» (далі - Інститут) є головною державною науково-дослідною та лікувально-профілактичною установою у сфері боротьби з онкологічними захворюваннями, яка підпорядкована Міністерству охорони здоров'я України.

Історія заснування Інституту
Інститут засновано на державній власності відповідно до наказу Губернського відділу охорони здоров'я (Губвідздраву) № 48 від 7 липня 1920 року і створено шляхом реорганізації центральної станції рентгенології. Наказом МОЗ України № 229 від 16.11.88 р. Київський науково-дослідний рентгенорадіологічний і онкологічний інститут МОЗ УРСР реорганізовано в Київський науково-дослідний інститут онкології МОЗ УРСР.
Наказом МОЗ України № 122 від 7.08.92 р. Київський науково-дослідний інститут онкології МОЗ УРСР перейменовано в Український науково-дослідний інститут онкології та радіології.
Згідно з постановою КМУ № 1232 від 7.08.00 р. та відповідно до наказу МОЗ і АМН України № 195а/39 від 10.08.00 p., наказу АМН № 51 від 29.09.00 р. Український науково-дослідний інститут онкології та радіології прийнято до складу АМН України та перейменовано на Інститут онкології АМН України.
Постановою Президії АМН України № 16/2 від 28.12.06 р. Інститут онкології АМН України перейменовано на державну установу «Інститут онкології АМН України».
Згідно з розпорядженням КМУ № 1186-р від 24.12.07 р. та відповідно до наказу МОЗ № 24-0 від 9.02.08 р. Державну установу «Інститут онколо¬гії АМН України» перейменовано в Національний інститут раку.

Мета діяльності Інституту
Метою діяльності Інституту як головної державної науково-дослідної та лікувально-профілактичної установи у сфері боротьби з онкологічними захворюваннями є визначення стратегії розвитку онкологічної служби України та основних заходів щодо профілактики, діагностики та лікування, зниження захворюваності, інвалідності та смертності населення від онкологічних захворювань, координація роботи лікувально-профілактичних, науково-дослідних установ та закладів онкологічної служби незалежно від їх рівня та відомчого підпорядкування для підвищення якості й доступності надання онкологічної допомоги населенню.
Інститут розробляє та виконує проекти державних і національних програм, нормативних документів з онкології, проводить наукові дослідження у галузі діагностики, профілактики та лікування онкологічних хворих; бере участь у розробці нових видів препаратів, медичної техніки, апаратури, інструментів та виробів медичного призначення.

База та штат Інституту
В Інституті функціонує клініка, ліжковий фонд якої налічує 560 ліжок, в тому числі: онкологічні для дорослих - 464; онкологічні для дітей - 40; радіологічні - 56; відділення реанімації та інтенсивної терапії – 24 ліжка; консультативна поліклініка на 400 відвідувань у зміну. У штаті інституту 1063 співробітника, в тому числі 119 науковців та 168 лікарів. В Інституті працюють 13 заслужених лікарів України, заслужений працівник охорони здоров'я України, член-кореспондент НАН та АМН України, 27 докторів та 78 кандидатів наук.
В Інституті створено наукові школи, які визначають пріоритети в провідних галузях онкології, а саме: клінічної онкології, клінічної радіології, експериментальної онкології та імунології, хірургічної гематології, експериментальної фармакології, клінічної хіміотерапії та кріохірургії.
У клініці Інституту щороку отримують медичну допомогу понад 11 тисяч осіб, у відділенні дитячої онкології - понад 600 дітей. Кількість операцій в останні 5 років досягає 4500 щорічно. Переважно це хірургічні втручання на органах травлення та черевної порожнини (21,2%), жіночих статевих органах (14,7%), молочній залозі (16,3%).
Кількість відвідувань консультативної поліклініки щороку досягає 150 тисяч.

Останні досягнення Інституту
За короткий термін існування Національного інституту раку в ньому розроблено і презентовано в рамках спеціалізованої виставки «Індустрія охорони здоров'я-2008» Національний план боротьби з раком «50 кроків боротьби з раком в Україні», основними напрямками якого є підвищення рівня обізнаності населення України про злоякісні новоутворення, боротьба з тютюнопалінням, шкідливим впливом канцерогенних факторів навколишнього середовища та на робочих місцях, розробка механізмів скринінгу найбільш розповсюджених форм раку тощо, а основною метою Плану є упродовж 5 років знизити смертність населення від раку на 8%.
Для уніфікації діагностично-лікувального процесу в онкологічній службі України розроблено і запроваджено в практику стандарти діагностики та лікування онкологічних хворих.
Також вагомими за цей короткий час є досягнення Інституту в наданні онкологічної допомоги хворим, зокрема, розроблена доктрина органозберігаючих операцій при злоякісних новоутвореннях. У рамках доктрини, вперше в Східній Європі, вже виконано декілька унікальних операцій, які дозволять зберегти пацієнту не лише життя, але і його якість. Так, було проведено операцію дитині з остеогенною саркомою бедра. Практично в усьому світі така онкопатологія лікується шляхом ампутації, але завдяки унікальній методиці вдалося зберегти дитині ногу. Такі ж органозберігаючі операції проводяться з приводу раку шийки матки, прямої кишки, сечового міхура.
З часу створення Національного інституту раку, за чотири місяці, зросла з 48 625 (у 2007 році) до 51093 (у 2008 році) кількість відвідувань пацієнтами поліклініки Інституту, що призвело до зростання кількості обстежень та проведення лікувально-діагностичної роботи.
«Здоров’я України», 2009 рік.

создание сайта & абонентское обслуживание