Історія клініки

Клініка онкоурології Національного Інституту Раку відкрита в квітні 2008року, яка була сформована із співробітників відділення плстичної та відновної урології Інституту Урології АМН України. Клініка пластичної та відновної урології була організована в 1966 році на базі урологічного відділення лікарні №6 в м.Києві. Першим керівником клініки по сумсництву була професор Проскура Ольга Василівна.

З 1969 року клініка працювала під керівництвом професора Віктора Степановича Карпенка, учня відомого донецького хірурга Каро Томасовича Овнатаняна. В 1969 році він очолив Інститут Урології та Нефрології та перевів клініку на базу інституту.

Професор В.С.Карпенко зробив вагомий внесок у встановлення та розвиток уркаїнської урології. Основними науковими напрямками клініки в той час були: трансплантація нирки, гідронефроз, уретерогідронефроз, патологія єдиної нирки, двостороння патологія нирок, урогінекологічні захворювання, травматичні пошкодження сечовивідних шляхів. Під керівництвом професора Карпенка була виконана в 1963р. перша в Україні трансплантація нирки.

В.С.Карпенко тривалий час працював в загальній хірургії, звідки приніс безліч хірургічних навиків, якими поділився із своїми молодими співробітниками, що дозволило виконувати складні пластичні операції на новому рівні.

З 1987 року клінічною базою клініки стала Обласна лікарня м.Києва, де вперше в Україні була виконана трансуретральна резекція (ТУР) передміхурової залози.

В 1993 році в клініці була виконана перша радикальна цистектомія із ілеонеоцистопластикою (формування сечового міхура із токого кишечника). Даний вид хірургічного втручання перший в Україні.

Із середини 90-х років в клініці виконуюється радикальна нефректомія через трансабдомінальний доступ, який вважаєтся найбільш оптимальним та застосовується у всьому світі при пухлинах нирки.

Методика кишкової пластика сечовода була розроблена проф.Карпенком та на даний час не має аналогів при протяжних пошкодженях сечоводів і залишається єдиною альтернативою видалення нирки.

З 1996 року клініку очолив учень Віктора Степановича Карпенка, доктор медичних наук, професор Стаховський Едуард Олександрович, який є керівником клініки по даний час. Новітні ідеї, сучасні погляди на урологію, отриманий досвід від активної участі в міжнародних конференціях і часті відвідування провідних клінік Європи дозволили проф. Е.О. Стаховському продовжити започатковану проф. В.С.Карпенком і проф. К.Т.Овнатаняном благородну справау – надавати вискокваліфіковану урологічну допомогу населенню, вести активну наукову роботу та очолювати одну із провідних клінік в Україні.

Історія клінікі